2012
25.11.2012 Oratorium

25 listopada 2012 nasz chór wespół z chórem "Halka" oraz piekarską orkiestrą kameralną pod dyrekcją p. Iwony Bańskiej wykonał Oratorium Piekarskie. Było to trzecie wykonanie tego utworu; drugie zaś w Bazylice NMP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego koncertu.

 
Podwójne zaproszenie

W niedzielę 25 listopada w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich nasz chór wystąpi dwukrotnie:

  • podczas Mszy św. o godz. 10:30 - w ramach obchodów święta św. Cecylii
  • o godzinie 17:00 wraz z chórem "Halka" z Kozłowej Góry oraz orkiestrą wykonamy Oratorium Piekarskie ku czci Matki Bożej. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 
Zaproszenie na pielgrzymkę

Serdecznie zapraszamy na coroczną, tradycyjną pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich , która będzie mieć miejsce w niedzielę 19 sierpnia 2012 roku. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta na piekarskiej Kalwarii, która rozpocznie się o godzinie 10:00.

Chórowi im. św. Cecylii przypadł w udziale zaszczyt przygotowania oprawy muzycznej tej uroczystej Eucharystii.

 
Wycieczka

W sobotę dn. 23.06.2012 odbyliśmy wycieczkę do Prudnika i Głogówka, oraz do sanktuarium NMP w Zlatych Horach w Czechach.

 
Boże Ciało 07.06.2012

W dniu dzisiejszym nasz chór współtworzył oprawę muzyczną podczas uroczystej Mszy Świętej oraz procesji ulicami miasta.

W trakcie Mszy Św. wykonaliśmy utwory Alleluja oraz Ave verum corpus W.A. Mozarta, a przy czterech ołtarzach pieśni eucharystyczne.

 
Witaj majowa jutrzenko!

W święto NMP Królowej Polski i w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, uświetnialiśmy uroczystość państwową na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich a następnie podczas uroczystej Mszy św. wykonaliśmy kilka pieśni.

 


Start 2012